„Dom je savršeno mesto da se upoznate sa tehnikom ubrzanog protoka vremena, zato što je okruženje tako praktično i kontrolisano“, objašnjava Aleks. „Snimanje sa ubrzanim protokom vremena na otvorenom postaje malo izazovnije usled snažnog vetra, kiše ili neočekivanih promena osvetljenja. Međutim, iz udobnosti doma lako možete detaljnije da se upoznate sa tehnikom ubrzanog protoka vremena. Čak i sada, nakon što materijal sa ubrzanim protokom vremena snimam već osam godina, i dalje testiram stvari u zatvorenom.
„Naravno, ni snimanje u zatvorenom nije bez izazova. Domovi su obično prilično statična mesta, pa je izazov za vas kao fotografa da smislite kako ćete da uvedete promene ili kretanje u scenu. Takođe, možda ne živite u savršeno uređenom domu (ja svakako ne živim), ali to ne bi trebalo da vas spreči da zabeležite kretanje svakodnevnog života ili da se usredsredite na sitne detalje. Ako snimate u zoru ili sumrak, uzmite u obzir to kako će se menjati (ili neće) veštačko svetlo u zatvorenom u poređenju sa značajnim promenama napolju.“
Aleks preporučuje da koristite statične predmete kao kontrast kretanju koje želite da zabeležite. „Na primer, možete da napravite kontrast između statične prirode prozorskog okna i ukrasa i nasumičnog pomeranja drveća napolju na vetru ili oblaka koji jure preko horizonta. Statični elementi doprinose usredsređivanju pažnje gledaoca na kretanje u sceni.“