Gaj često koristi objektiv Canon RF 600mm F4L IS USM sa Canon ekstenderom RF 1,4x za fotografisanje divljih životinja, ali je bio zadivljen dosegom od 800 mm objektiva RF 200-800mm F6.3-9 IS USM. „Kada je u pitanju držanje fokusa na objektu, RF 200-800mm F6.3-9 IS USM odlično je obavio zadatak praćenja, čak i pri slabom osvetljenju“, kaže on. „Ali odlična stvar sa snimanjem sa te razdaljine jeste brži automatski fokus. Zamislite da objektivom od 800 mm fotografišete pticu koja leti ka vama. Biće veoma udaljena, a automatski fokus će morati da se pomera samo malo kako bi je pratio. Da biste pticu iste veličine smestili u kadar pomoću objektiva od 300 mm, ptica bi morala da vam bude mnogo bliže. To znači da element objektiva mora da se pomera dalje i brže kako bi je zadržao u fokusu. U suštini, što je žižna daljina veća, to će fokusiranje lakše raditi i biti efikasnije.“
Žižna daljina od 800 mm objektiva RF 200-800mm F6.3-9 IS USM takođe je pružila dodatne prednosti Pitu. „Moja najveća frustracija je to što ne mogu da se približim subjektima“, kaže on. „Ako sam na utabanoj stazi, fizički sam ograničen na taj prostor. Ako siđem sa staze, postoji mogućnost da ispadnem iz kolica, zbog čega je ovaj opseg fokusa za mene neverovatan. Mogu da se približim više nego ikada pre.“
Uparivanje objektiva RF 200-800mm F6.3-9 IS USM sa APS-C fotoaparatom kao što je EOS R7 od naročite je koristi pošto manji senzor efikasno iseca sliku, čime se povećava doseg objektiva. Na kraju opsega objektiva od 800 mm, APS-C senzor pruža isto vidno polje kao kada snimate sa telefoto objektivom od 1.280 mm na fotoaparatu punog formata.
Gaj dodaje da je još jedna odlična stvar u vezi sa ovim objektivom njegov opseg zuma. „Ako želite da pronađete pticu na nebu i ako ste zumirali do kraja do 800 mm, biće vam teško da je fiksirate“, objašnjava on. „Počnite sa objektivom koji je zumiran na 300 ili 400 mm, kako biste mogli da pronađete subjekat, a zatim ga zumirajte do 800 mm kako biste dobili snimak koji ispunjava kadar.“