Za mnoge noćne snimke poželjan je širok otvor blende sa malim f/brojem i visokom ISO postavkom, pa možete da zamrznete svaki pokret pomoću velike brzine zatvarača. Kada crtate svetlom primenjuje se suprotno, jer je kretanje ključni faktor koji želite da snimite.
Izaberite režim Ručno (M) na fotoaparatu i koristite niske ISO vrednosti od približno 100 do 200. Koristite mali otvor blende od približno f/11 i podesite brzinu zatvarača na vrednost između 10 i 30 sekundi, u zavisnosti od toga koliko vam je vremena potrebno za kreiranje crteža svetlom.
Takođe ćete morati ručno da podesite razdaljinu za fokusiranje, pa izaberite režim MF. Unapred fokusirajte područje u kojem ćete koristiti lampu da biste kreirali crtež. Na mnogim fotoaparatima takođe možete da omogućite isticanje ručnog fokusa (MF Peaking), vizuelno pomagalo za pokazivanje delova slike koji su najoštrije fokusirani.
Dobar kreativni savet je da ručno izaberete postavku balansa bele. Na primer, korišćenje postavki Daylight (Dnevno svetlo), Cloudy (Oblačno), Shade (Senka) ili Tungsten (Volfram), efektivno će promeniti temperaturu boje svetla, čime se postiže progresivnije topliji ili hladniji efekat. Ako je to dostupno na fotoaparatu, snimajte u režimu kvaliteta RAW koji omogućava promenu postavke balansa bele prilikom obrade slike u softveru za uređivanje, kao što je Canon Digital Photo Professional.
Jednostavno počnite tako što ćete koristiti postavke fotoaparata koje smo predložili, pa pomoću baterijske lampe ili svetla smartfona kreirajte osnovne oblike ili čak napišite svoje ime svetlom. Da biste postigli željeni efekat, možda će biti potrebno da koristite kraću ili dužu ekspoziciju, odnosno širi ili uži otvor blende. Eksperimentišite sa postavkama i uskoro ćete steći osećaj šta najbolje funkcioniše.